غرفه آرایی

نمایشگاه فرصت مناسبی است که کسب و کارهای گوناگون به معرفی فعالیت ها و خدمات خود بپردازند و نمونه های اجرایی خود را به معرض دید عموم بگذارند. در عین حال شرکت ها را قادر می سازد تا بصورت مستقیم نظر کاربران و مخاطبان خود را در خصوص محصولاتشان بشنود و دید درستی نسبت به مسیری که در پیش دارند ترسیم نماید.
برای همین غرفه سازی و غرفه آرایی یکی از علوم تبلیغاتی است که اگر چه مانند تبلیغات محیطی و بنری، و یا حتی تبلیغات اینترنتی آنچنان به چشم نمی آید، اما اصول و فنون ظریفی دارد که اگر از این قوانین پیروی نشود، نتیجه قابل قبول نخواهد بود.
قصد داریم تا در این مطلب، شما را با نکات برجسته طراحی غرفه و ساخت آن آشنا کنیم.
برگزاری موفق یک کمپین تبلیغاتی در نمایشگاه، منوط به اجرای صحیح و زمانبندی شده وظایفی است که تیم اجرایی مشخص می کند. بخشی از این وظایف بصورت مستقیم در نمای کلی محصول نهایی اثر مستقیم دارد. مثلا کیفیت ساخت مواد و بهره گیری از بهترین اجناس موجود، و یا مهارت تیم ساخت و از اینها مهمتر، خلاقیت مجریان در آرایش و دکور بندی سالن.
اما در کنار این موارد، مهارت تیم برنامه ریز دارای اهمیت مجزایی است. چرا که اگر تیم اجرایی بدون هماهنگی های لازم اقدام به ساخت و یا نصب پالت ها و سایر مواد نماید، ممکن است تاثیرات جبران ناپذیری بر روند کار بگذارد که نتیجه کار را بی ارزش و بلا استفاده نماید.
غرفه سازی نمایشگاهی تنها استفاده از ابزارهای فیریکی نیست یک غرفه نمایشگاهی باید دارای روح باشد. در غرفه سازی از ابزارهای فیریکی در کنار طرح های خلاقانه به عنوان وسیله ای برای ایجاد فرصت های فروش و بازاریابی استفاده می شود.
مهم ترین هدف در غرفه سازی نمایش محصولات یا خدمات است اما امروزه بسیاری از شرکت ها تنها از غرفه برای نمایش محصولات خود استفاده نمی کنند بلکه از این ابزار قدرتمند مارکتینگ در ایجاد بستری برای تعامل و ارتباط با بازدیدکنندگان استفاده می کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *